Hírek
2021. Október 05. 11:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tovább növekszik a szennyvíz víruskoncentrációja

Tovább növekszik a szennyvíz koronavírus-koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a legfrissebb adatokat ismertetve hétfőn a honlapján.
Azt írták, a szennyvízminták koronavírus-koncentrációja országos szinten továbbra is emelkedő tendenciát mutat.
A 39. héten a vizsgált városok közül emelkedés tapasztalható Győrött, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Veszprémben és Zalaegerszegen, míg Pécsett és Székesfehérváron csökkenés figyelhető meg - írták.
Hozzátették: a vizsgált helyszínek közül 14 minta koncentrációja mérsékelt volt, míg nyolc városban alacsony volt a víruskoncentráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik