Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2016. Május 26. 07:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi

Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi

Mintegy ötvenmillió forinttal károsított meg vállalkozókat egy 44 éves nyírábrányi férfi, akinek egy nyíregyházi ügyvéd is segítséget nyújtott a bűncselekmény-sorozat elkövetésében

- tájékoztatta az ügyben indított nyomozás lezárásáról a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata csütörtökön az MTI-t. A közlemény szerint az álnevet használó férfi országszerte hitel- és befektetési szerződés ígéretével csalt ki milliós összegeket vállalkozóktól, állítólagos svájci és arab kapcsolataira hivatkozva. Több esetben egy - szintén álnevet használó - ügyvéd is részt vett a csalás elkövetésében.

A gyanúsítottat tavaly januárban fogták el, majd őrizetbe vették 14 rendbeli csalás megalapozott gyanújával. Jelenleg azért van börtönben, mert korábbi bűncselekmények miatt rá kiszabott szabadságvesztését tölti. Segítőjét, az ügyvédet szintén csalással gyanúsítják, ő szabadlábon védekezhet.

Az ügyben a csaló volt élettársa, egy 38 éves ukrán állampolgárságú, Nyíregyházán élő nő ellen - aki a pénz elköltésében vett részt - orgazdaság miatt indult eljárás, a bíróság vele szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.

A pár luxuskörülmények között élt, nagy értékű autóikat havonta, néha hetente cserélték újabbra - áll a rendőrségi közleményben.

A szabolcsi főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.