Hírek
2019. Március 18. 09:58, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek az alvó barátnőjére baltával támadó férfi ellen
Fegyházbüntetést és közügyektől eltiltást kért az ügyészség a férfire.
Különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy ellen elkövetett emberölés kísérlete miatt vádat emelt a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség azzal a letartóztatásban lévő székesfehérvári férfival szemben, aki Környén, egy hétvégi házban baltával támadt alvó barátnőjére.
Az elkövető 2017 áprilisában egy internetes társkereső oldalon ismerkedett meg a sértettel, ezt követően több alkalommal találkoztak. A vádlott és a sértett 2017. augusztus 6-án este Környén egy hétvégi házban találkoztak – közölte közleményében az ügyészség.
Hozzátéve: a vádlott nem tudta elfogadni, hogy a sértett csupán barátként tekint rá, ezért elhatározta, hogy megöli őt. Miután a sértett elaludt, a vádlott egy 30 centi hosszúságú baltával a fejét többször megütötte. A férfi úgy vélte, hogy a sértett meghalt, ezért a helyszínt elhagyta. A vádlott ezután este feladta magát a rendőrségen. A bűncselekmény helyszínére érkező rendőrök megállapították, hogy a sértett még él, ezért mentővel kórházba szállíttatták.
A súlyos koponyasérülések a sértett életét közvetlenül veszélyeztették, a szakszerű orvosi ellátás hiánya miatt a helyszínen életét vesztette volna – olvasható a közleményben.
Az elkövető letartóztatását az ügyészség indítványára a bíróság 2017. augusztus 9-én rendelte el. Az ügyészség a vádiratban pedig most indítványt tett arra, hogy a bíróság a vádlott letartóztatását tartsa fenn, továbbá arra, hogy a vádlottat fegyház fokozatú szabadságvesztés büntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 20:31, hétfő | Belföld
Mandoki Soulmates - 50 ÉV SZABADSÁGVÁGY MEGAKONCERT
A Lánchídnál kapták lencsevégre a három barátot Leslie Mandokit, Csupó Gábort és Szűcs Lászlót, amint ötven év után újra együtt álltak azon a titkos helyen, ahol egykor életük legnagyobb döntését hozták meg.
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.