Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2022. Augusztus 22. 14:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy testvérpár ellen édesanyjuk halála miatt

Vádat emeltek egy testvérpár ellen édesanyjuk halála miatt

Minősített emberölés miatt vádat emelt egy testvérpár ellen a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség, miután súlyos fokú kiszáradás miatt meghalt az édesanyjuk, mert a nő és a férfi nem gondoskodott róla

- közölte a főügyészség hétfőn az MTI-vel. A vádirati tényállás szerint a 84 éves nő a fiával élt együtt egy Győr-Moson-Sopron megyei településen, a lánya pedig, aki ugyanabban a városban élt, rendszeresen látogatta őt.

A mozgásképtelen, ágyhoz kötött sértettet a vádlottak egy leromlott állapotú családi ház egyik külön szobájában helyezték el 2020 februárjától.

Nem gondoskodtak a szoba, a berendezés és az ágy tisztán tartásáról, a szobát télen nem fűtötték, nyáron nem hűtötték. A férfi egyáltalán nem vett részt az édesanyja gondozásában, ellátásában, a nő alkalmanként főzött neki zacskós levest. A sértettet egy gondozó etette, aki a testét is megtisztította naponta egyszer.

A nő 2020 nyarán vesztette életét, súlyos fokú kiszáradás alapján fellépő keringési elégtelenség miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.