Hírek
2012. Április 19. 14:17, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: STOP / MTI
Váratlan segítség a fojtogatott macskának - a rendőrséget a fegyver érdekli

Pisztolyból leadott figyelmeztető lövés miatt indult rendőrségi eljárás egy 69 éves szőlősgyöröki asszony ellen. Kiderült ugyanis, hogy a nő engedély nélkül tartott lőfegyverrel akart megvédeni egy macskát kutyáktól.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálatának tájékoztatása szerint az asszony azért adott le egy figyelmeztető lövést egy flóbertpisztolyból, mert észrevette, hogy a szomszéd kertben három kutya fojtogat egy macskát.
A közlemény arra nem tér ki, hogy miként értesültek a rendőrök a történtekről, arról viszont igen, hogy a lövés nyomán házkutatást tartottak az állatmentő asszonynál, akinek a lakásában két engedély nélkül tartott lőfegyvert és hozzájuk tartozó lőszereket találtak. Ennek alapján lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak ellene.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek
Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban
Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat
2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek
A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon
Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik