Hírek
2015. Május 07. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar: 170 helyre kellett kivonulniuk eddig a tűzoltóknak

Eddig 170 helyre kellett kivonulniuk a tűzoltóknak az esti, éjszakai vihar miatt - közölte csütörtökön reggel az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Hajdu Márton elmondta: elsősorban Csongrád, Bács-Kiskun és Tolna megyében akadt feladatuk a tűzoltóknak, miután a viharos erejű szél ágakat, fákat tört le, villanyvezetékeket rongált meg.
Közlése szerint Bács-Kiskun és Csongrád megye nyolc településén okozott zavart az államszolgáltatásban a vihar, amely 30 négyzetméteres területen megbontotta a kalocsai kórház tetejét, Nagyatád külterületén pedig egy 20 méteres fát döntött a vasúti sínekre.
A rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint korábban Kiskunfélegyházánál lezárták az 5-ös főutat, mert több helyen fák dőltek rá. A településről Szeged felé haladókat - előreláthatóan délig - mellékutakra terelik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.