Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2017. Szeptember 08. 08:05, péntek | Helyi
Forrás: karolyikastely.accenthotels.com

VIII. Európai Vonósnégyes Fesztivál a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban

VIII. Európai Vonósnégyes Fesztivál a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban

A Károlyi József Alapítvány szeptember 22. és 24-e között nyolcadik alkalommal szervezi meg a Quartettissimo Európai Vonósnégyes Fesztivált.

Idén ismét részt vesz a Fesztiválon a Magyar Hangszerész Szövetség a vonósnégyes hangszereit bemutató kiállítással, különböző zeneiskolák pedig rövid koncerteken mutatják be diákjaikat.

Szeptember 22-én, pénteken a francia Akilone Vonósnégyes Debussy, Dutilleux és Beethoven egy-egy művét játssza. Szeptember 23-án, szombaton a híres magyar Kállai Quartet Schubert és Csajkovszkij műveit adja elő.

Az osztrák Pacific Quartet Vienna pedig Haydn, Webern és Beethoven műveit tűzi műsorára, szeptember 24-én, vasárnap. Mint általában, ezúttal is lehetőség lesz vacsorázni az étteremben a koncertek előtti vagy utáni időszakban, valamint szobát foglalni egy rendkívül különleges és egyedi zenei hétvégére.

Információ és jegyfoglalás:
Károlyi József Alapítvány,
Károlyi Kastély, Fehérvárcsurgó, Petőfi u. 2.
Tel. 06 21 311 04 26,
e-mail: info@karolyikastely.hu

Jegyárak: 3 000 Ft (kedvezményes 2 500 Ft), ill. 8 000 Ft mindhárom koncertre
koncert

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport

Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.

2025. Április 07. 07:35, hétfő | Életmód

Soltész Miklós: hamarosan új program indul a falusi templomok felújítására

Hamarosan új templomfelújítási programot írnak ki, amely az ötezernél kevesebb lakosú falvakat érintheti